Logistik

Vi opfatter vores kunder som faste samarbejdspartnere, hvor vi tillægger god kundeservice, kompetent rådgivning, hurtig og sikke ekspedition samt smart logistik en væsentlig betydning.

Din logistikpartner

Vi opfatter vores kunder som faste samarbejdspartnere, hvor vi tillægger god kundeservice, kompetent rådgivning, hurtig og sikke ekspedition samt smart logistik en væsentlig betydning.

Gennem mange år har vi investeret i effektive IT-systemer, som understøtter en hurtig og sikker ordrebehandling, hvor kunderne kan få hurtig og præcis besked om logistik og levering.

Som kunde er man altid sikret en kompetent ordrebehandler i ”den anden ende”, og vi står altid til rådighed for en god service.

Vi kan håndtere en meget stor del af værdikæden og flere og flere bruger os hele processen fra råvare til pakket og kvalitetssikret systemleverance.

Åbningstider

Produktion – Varemodtagelse/Forsendelse

Mandag – Torsdag 07.00 – 15.30
Fredag 07.00 – 12.00

 

Administration

Mandag – Torsdag 08.00 – 15.30
Fredag 08.00 – 13.00

Kontaktpersoner

Logistikkoordinator
Rikke Overgaard Olesen
+45 51 51 25 87
rikke@mlindustries.dk

Salgs- proces & kvalitets teknikker
Mogens Kilde
+45 30 73 49 00
mogens@mlindustries.dk

CEO
Lasse Astorp Malmgaard
+45 51 51 25 86
lasse@mlindustries.dk

Ordre mail
ordre@mlindustries.dk
Faktura mail leverandører
faktura@mlindustries.dk

Bogholderi
Pernille Skov Nielsen
bogholderi@mlindustries.dk