Kvalitetspolitik

Vi lægger vægt på præcision – både i fremstilling og ved levering

Vi lægger vægt på præcision – både i fremstilling og ved levering

Vor mangeårige knowhow inden for områderne metalbearbejdning, pulverlakering og montage, gør, at vi er en stabil og samvittighedsfuld leverandør. Vi overvåger løbende ny teknologi, medarbejderkompetencer og kvaliteten af vores produkter. På den måde sikrer vi, at vores ydelser altid er i overensstemmelse med kundernes ønsker.

Vi vil forpligte os til:

– at opfylde alle anvendelige krav fra DS/EN ISO 9001:2015.

– løbende at forbedre ledelsessystemet. Dette gennem ledelsens evaluering samt brug af støtteprocesser i ledelsessystemet.

For at sikre en løbende forbedring opstilles konkrete kvalitetsmål i forbindelse med ledelsens evaluering.

Scopet for ledelsessystemet er:

”Salg, produktion og levering af metalarbejde, pulverlakering, og montage af kundespecifikke emner”.

Systemets Niveau 1 kan rekvireres hos ML Industries, hvis dette har interesse.

Åbningstider

Produktion – Varemodtagelse/Forsendelse

Mandag – Torsdag 07.00 – 15.30
Fredag 07.00 – 12.00

 

Administration

Mandag – Torsdag 08.00 – 15.30
Fredag 08.00 – 13.00

Kontaktpersoner

Logistikkoordinator
Rikke Overgaard Olesen
+45 51 51 25 87
rikke@mlindustries.dk

Salgs- proces & kvalitets teknikker
Mogens Kilde
+45 30 73 49 00
mogens@mlindustries.dk

CEO
Lasse Astorp Malmgaard
+45 51 51 25 86
lasse@mlindustries.dk

Ordre mail
ordre@mlindustries.dk
Faktura mail leverandører
faktura@mlindustries.dk

Bogholderi
Pernille Skov Nielsen
bogholderi@mlindustries.dk