Kundesegmenter

Med vores alsidige processer og kompetencer kan vi håndtere kunder og produkter inden for mange forskellige brancher og segmenter.

Processer og kompetencer

Med vores alsidige processer og kompetencer kan vi håndtere kunder og produkter inden for mange forskellige brancher og segmenter.

Fællesnævneren for vores kunder er nærmere krav om kvalitet, fleksibilitet og effektiv logistik end at kunderne tilhører en bestemt branche.

Vi leverer komponenter og totalleverancer til stort set alle brancher:

  • Vind energi
  • Møbelbranchen
  • Butiksinventar
  • Rehab
  • Landbrugs sektore
  • Proces industri
  • Industri
  • Transport sektoren

Åbningstider

Produktion – Varemodtagelse/Forsendelse

Mandag – Torsdag 07.00 – 15.30
Fredag 07.00 – 12.00

 

Administration

Mandag – Torsdag 08.00 – 15.30
Fredag 08.00 – 13.00

Kontaktpersoner

Logistikkoordinator
Rikke Overgaard Olesen
+45 51 51 25 87
rikke@mlindustries.dk

Salgs- proces & kvalitets teknikker
Mogens Kilde
+45 30 73 49 00
mogens@mlindustries.dk

CEO
Lasse Astorp Malmgaard
+45 51 51 25 86
lasse@mlindustries.dk

Ordre mail
ordre@mlindustries.dk
Faktura mail leverandører
faktura@mlindustries.dk

Bogholderi
Pernille Skov Nielsen
bogholderi@mlindustries.dk